PIC12F1571-I/MF
Shenzhen Anxinruo Technology Co., Ltd.
Trust Seal
Verified Supplier
Credit Check
Supplier Assessment
Contact Now
PIC12F1571-I/MF
Category : Integrated Circuits (ICs) Embedded Microcontrollers
Package / Case : 8-VDFN Exposed Pad
Number of I/O : 6
Operating Temperature : -40°C ~ 85°C (TA)
Voltage - Supply (Vcc/Vdd) : 2.3V ~ 5.5V
DigiKey Programmable : Not Verified
RAM Size : 128 x 8
Program Memory Type : FLASH
Connectivity : -
Package : Tube
EEPROM Size : -
Program Memory Size : 1.75KB (1K x 14)
Oscillator Type : Internal
Peripherals : Brown-out Detect/Reset, POR, PWM, WDT
Product Status : Active
Core Size : 8-Bit
Mounting Type : Surface Mount
Series : PIC® 12F
Supplier Device Package : 8-DFN (3x3)
Data Converters : A/D 4x10b; D/A 1x5b
Mfr : Microchip Technology
Core Processor : PIC
Speed : 32MHz
Base Product Number : PIC12F1571
Description : IC MCU 8BIT 1.75KB FLASH 8DFN
Model Number : PIC12F1571-I/MF
Contact Now
PIC PIC® 12F Microcontroller IC 8-Bit 32MHz 1.75KB (1K x 14) FLASH 8-DFN (3x3)