VS-GA100NA60UP
Shenzhen Anxinruo Technology Co., Ltd.
Trust Seal
Verified Supplier
Credit Check
Supplier Assessment
Contact Now
VS-GA100NA60UP
Category : Discrete Semiconductor Products Transistors IGBTs IGBT Modules
Current - Collector (Ic) (Max) : 100 A
Product Status : Obsolete
Mounting Type : Chassis Mount
Package : Bulk
Series : -
Package / Case : SOT-227-4, miniBLOC
Vce(on) (Max) @ Vge, Ic : 2.1V @ 15V, 50A
Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max) : 600 V
Supplier Device Package : SOT-227
Mfr : Vishay General Semiconductor - Diodes Division
Operating Temperature : -55°C ~ 150°C (TJ)
Current - Collector Cutoff (Max) : 250 µA
IGBT Type : -
Power - Max : 250 W
Input : Standard
Input Capacitance (Cies) @ Vce : 7.4 nF @ 30 V
Configuration : Single
NTC Thermistor : No
Base Product Number : GA100
Description : IGBT MOD 600V 100A 250W SOT227
Stock : In Stock
Shipping Method : LCL, AIR, FCL, Express
Payment Terms : L/C, D/A, D/P, T/T, Western Union,
Contact Now
IGBT Module Single 600 V 100 A 250 W Chassis Mount SOT-227